X
   
 
  • پیام مدیر عامل

   از آغاز کار تولید گروه صنعتی بارز که تا چندی پیش با نام "مجتمع صنایع لاستیک کرمان" شناخته می‌شد، بیش از 22 سال می‌گذرد. شاید روزی که بنیاد و شالوده این بنگاه تولیدی گذارده می شد، این پیش‌بینی قدری دور از ذهن و آرمانگرایانه به نظر می‌رسید که گروه صنعتی بارز در کمی بیش از یک دهه، شرکت‌های تایرساز داخل کشور را پشت سرگذارده و نام و جایگاه خود را به عنوان یک تولید کننده پیشرو در صنعت تایر سازی ایران تثبیت و پایدار نماید. خدای منان را شاکر و سپاسگزارم که این توفیق را به اینجانب و همکاران صدیق، صمیمی و پر تلاش بنده اعطا فرمود تا در مسیر این اعتلا و پیشرفت سهمی کوچک ادا کرده و در راه اعتلای صنعت تایر کشور، کوششی هم‌آهنگ و تلاشی مستمر مصروف نماییم. روند رو به تزاید رقابت جهانی ما را درگروه صنعتی بارز برآن داشته که با شناسایی عوامل کلیدی موفقیت صنعت تایرسازی کوشش کنیم تا با اجرای برنامه‌های توسعه متعدد، امید به بقا و پایداری گروه صنعتی بارز را در این عرصه پرتلاطم بیش از پیش افزایش داده و رونق و توسعه آن را بیاری خداوند متعال تضمین نماییم. در تحقق همین هدف ارجمند و والاست که می توان امروز شاهد این بود که این گروه  به بزرگترین و معتبر ترین شرکت  تایر ساز ایرانی در بازار مصرف و در بین سازندگان انواع خودروی سواری و کامیونی تبدیل شود.

   از بعد تکنولوژیک نیز این گروه پس از جذب دانش فنی و ماشین آلات کنتیننتال آلمان اقدام به بومی سازی و توسعه این دانش نموده و گروه های مختلف محصولات را با استفاده از این دانش توسعه داده است. همچنین در سال های اخیر توسعه این دانش فنی در دستور کار بارز بوده و محصولات - گروه صنعتی بارز با ظرفیت تولیدی 76.000 تن در سال بیشترین سهم تولید تایر ایران را دارا بوده و در نظر دارد در افق چشم انداز 10 ساله خود این ظرفیت را به 140.000 تن در سال افزایش‌دهد.
   همچنین این شرکت در سال های اخیر به یکی از اصلی ترین  تامین کنندگان خودروی کشور تبدیل شده و در حال حاضر تنها تامین کننده رنوپارس در ایران بوده و بزرگترین تامین کننده شرکتهای خودروساز دیگر ایرانی همانند ایران خودرو، سایپا و ... بوده و همزمان با رشد و توسعه این خودرو سازان اقدام به تامین نیازهای روزافزون آنها به محصولات جدید می نماید.
    باتوجه به اهمیت و نقش نظام ارزیابی، مدل انتخابی برای تعالی سازمان؛ EFQM در کارآمدی بنگاه‌ اقتصادی، گروه صنعتی بارز اهتمام درخوری در پیاده سازی این مدل مصروف داشته و سعی بر آن دارد که در چارچوب این مدل مسیر تعالی خود را طی نماید:
   European Foundation for Quality Management  گروه صنعتی بارز با نصب‌العین قراردادن اصل مشتری محوری،‌ سعی خود را در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان خویش قرار داده و با خوشوقتی اعلام می‌دارد که هم اکنون بیشترین سهم تولید تایرهای رادیال سواری و رادیال باری (که برای اولین بار در گروه صنعتی بارز به تولید رسیده) و نیز تایر مصرفی در ماشین‌آلات کشاورزی را در کشور دارا ‌می باشد.
    گروه صنعتی بارز در جهت حفظ محیط زیست و کاهش مصرف منابع تجدید ناپذیر کشور نه تنها الزامات سیستم مدیریت ایزو 14000 را رعایت کرده و در اجرای آن خود را متعهد می‌داند، بلکه با جایگزینی تولید تایرهای رادیال و توسعه خطوط این تایرها عملاً به سهم خود کاهش مصرف سوخت خودروها و جلوگیری از آلودگی محیط‌ زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی خویش قرار داده، ضمن اینکه با ایجاد شرکت روکش تایر مجتمع صنایع لاستیک سیرجان سعی در استفاده مجدد از تایرهای مستعمل برای بازمصرف منابع و حفظ محیط زیست دارد.
   در سال 1372 که گروه صنعتی بارز در نزدیکی شهر کرمان راه اندازه‌ی شد، جامعه شهری و صنعتی کرمان تا حد کنونی توسعه یافته نبود و گروه صنعتی بارز به همراه دیگر صنایع نوین منطقه، نقش مهمی در بالیدن و رشد جامعه صنعتی و شهری کرمان و توابع آن داشته است. امید آن داریم که در آینده بتوانیم چنین نقشی را بطور مؤثر در سطح کشور نیز ایفا نمائیم.