X
   
 
  • نمودار جانمایی تایرهای شاسی بلند بارز

   در این نمودار پترن های جدید محصولات گروه صنعتی بارز که مناسب خودروهای کراس اوور و شاسی بلند می باشند دسته بندی شده اند. انتخاب تایر بر اساس دو شاخص راحتی سرنشینان و فرمان پذیری به کمک این نمودار امکان پذیر است.
   با مطالعه این توضیحات می توانید انتخاب صحیحی را برای خود داشته باشد.
   تایرهایی که برای راحتی سرنشینان طراحی می شوند از آمیزه و ساختار خاصی پیروی می کنند که با توجه به ویژگی های سیستم تعلیق خودرو آرامش را برای سرنشینان در شرایط متفاوت جاده ای به همراه دارند.
   اما در سمت دیگر تایرهای اسپورت تر دیده می شوند، تایرهای اسپورت دارای فرمان پذیری بهتر و مناسب برای مانور های سریع هستند، ولی در این حالت، تایر دارای انعطاف کمتری است و درنتیجه سرنشینان راحتی کمتری را احساس می کنند. برای ایجاد راحتی در تایرهای اسپورت که دیواره کوتاه تری را دارند باید خودرو از سیستم تعلیق مناسبی بهره برده باشد، چون نمی توان هم زمان از تایرها دو شاخص راحتی و فرمان پذیری عالی را انتظار داشت.

   همانطور که در نمودار مشخص است تایر Opti Riderunner S670بیشترین راحتی را برای سرنشینان فراهم می کند. ساختار تایر به گونه ای است که پستی و بلندی های سطح جاده که باعث ایجاد ارتعاشات و تکان های خودرو می شود را به سرنشینان منتقل نمی کند، ارتعاشات را در خود خنثی می کند و حرکتی هموار را فراهم می نماید.
   آب پیمایش و ترمزگیری عالی، دوام بالا و صدای کم از دیگر ویژگی های این تایر می باشد.
   تایر Opti Riderunnerدارای سایز 225/65R17 می باشد.

   تایر Riderunner S673 پس از تایر Opti Riderunner باعث فراهم نمودن راحتی برای سرنشینان و عدم انتقال تکان های حاصل از پستی و بلندی های جاده به سرنشینان می شود.
   همچنین سطح تماس عریض طراحی شده در این تایر باعث افزایش مقاومت سایشی شده است.
   تایر Riderunner دارای سایز 235/65R17 می باشد.

   همانطور که در نمودار مشاهده می کنید تایر Sportech S630 با نزدیک شدن به تایر Sport، دارای فرمان پذیری بهتر و مناسب برای انجام مانورهای رانندگی می باشد. این تایر به دلیل شیارهای عمیق و پهن دارای آب پیمایش عالی می باشد. دوام بالا، کاهش مصرف سوخت و قابلیت خود تمیزکنی در جاده های گلی و برفی از دیگر ویژگی های این تایر می باشد.
   تایر Sportechدارای سایزهای
   • 225/70R16
   • 235/60R16
   • 215/65R16
   • 135/60R18 می باشد.

   همچنین در این نمودار، Off Road نشان دهنده مسیر ناهموار و On Road نشان دهنده مسیر هموار می باشد. همانطور که در این نمودار مشخص است تایر Sportech S630 مناسب رانندگی در جاده های ناهموار و تایرهای Riderunner S673 و Opti Riderunner S670 مناسب رانندگی در مسیرهای آسفالته می باشند.    فایل پیوست