X
   
 
  • ایران به جمع کشورهای تولیدکننده «تایر ایرلس» پیوست

   مدیرعامل گروه صنعتی بارز در اجلاس استراتژی های توسعه خدمات، تولیدات و صادرات، برترین شرکت های ایرانی در محل سالن همایش های بین المللی صدا وسیما از دستیابی این واحد تولیدی به فناوری تایر ایرلس خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی بارز دکتر پرویز اخوان روز یکشنبه 12 اسفندماه در اجلاس استراتژی های توسعه خدمات، تولیدات و صادرات برترین شرکت های ایرانی گفت: در شرایطی که صنعت لاستیک سازی ایران به دلیل تحریم ها با مشکل تامین برخی مواد اولیه روبروست، اما با تکیه بر توان متخصصان داخلی توانستیم به فناوری تولید لاستیک های بدون باد (ایرلس) دست یابیم.
   وی افزود: با اعمال تحریم های ظالمانه از سوی دشمنان‌، جذب نخبگان و تحصیل کرده های دانشگاهی از سوی این گروه صنعتی در دستور کار قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌های با دانشگاه پلی تکنیک و دانشکده فنی دانشگاه تهران منعقد شد که ماحصل آن ایجاد مرکز نوآوری و دست یابی به طرح های جدید و آینده پژوهانه ای بوده است.
   وی یادآور شد: 150 ماده اولیه برای تولید تایر مورد نیاز است که 45 درصد آنها وارداتی است و به دلیل تحریم ها با مشکل در ورودشان مواجه بودیم اما با تشکیل کارگروهی با همکاری ستاد نانوی ریاست جمهوری، دستیابی به مواد اولیه مورد نیاز صنعت تایر در دستور کار قرار گفت و از مجموع 26 اقلام وارداتی، هفت قلم آن داخلی سازی شد.
   اخوان با اشاره به تبدیل تایرها از بایاس (تیوب دار) به رادیال در سال‌های گذشته، گفت: در سال‌های اخیر با رشد صنعت خودرو و تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی، تایرهای ایرلس طراحی و تولید شده اند.
   وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه بی نظیری در صنعت تایر قرار گرفته است. طراحی تایرهای بدون هوا پیش از این توسط چهار کشور انجام شده بود که از این پس نام کشور عزیزمان در این لیست قرار می گیرد.
   مدیرعامل گروه صنعتی بارز با تاکید بر اینکه طراحی، مواد مورد استفاده و دانش فنی این تایر کاملا بومی است، افزود: حرکت روبه جلویی که گروه صنعتی بارز در این خصوص انجام داده است می تواند فضای بسیار گسترده ای را برای توسعه صادرات و سبد محصول بارز ایجاد کند.
   در این مراسم که با حضور مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، عسیس منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیام برازجانی دستیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی فرهادی، معاون استاندار و فرماندار تهران، حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از صنعتگران کشور برگزار شد، از سه مدل مفهومی تایر طراحی شده در مرکز نوآوری گروه صنعتی بارز رونمایی شد.

   فیلم معرفی نسل جدید تایرهای بدون باد گروه صنعتی بارز

   اخبار مرتبط: عصر خودرو / اخبار خودرو / خبرگزاری جمهوری اسلامی / گسترش / راه دانا / بورس نیوز / جمهوریت / پایگاه خبری تحلیلی 55 آنلاین / اقتصاد 24   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: