X
   
 
  • اولین پله نوردی با موتورسیکلت در برج میلاد

   اولین پله نوردی با موتورسیکلت توسط داریوش قربانی، قهرمان موتور تریال ایران با اسپانسری گروه صنعتی بارز نهم اسفندماه در برج میلاد رقم خورد.

   به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی بارز اولین پله نوردی با موتورسیکلت توسط داریوش قربانی، قهرمان موتور تریال ایران نهم اسفندماه در برج میلاد رقم خورد. این اتفاق که ثبت رکورد در فدراسیون ورزش های همگانی را به همراه داشت، زیرنظر باشگاه فرهنگی ورزشی زانیار و با حمایت مالی گروه صنعتی بارز برگزار شد. قربانی با طی 1700 پله با موتور و بدون استراحت، رکوردی از خود برجای گذاشت که پیش از این کسی موفق به انجام آن نشده بود.

   داریوش قربانی پیش از این موفق به ثبت رکورد صعود با موتورسیکلت به بلندترین قله آتشفشانی مخروطی دنیا (دماوند) شده بود.

   دکتر پرویز اخوان، مدیرعامل گروه صنعتی بارز در پایان این برنامه ثبت این رکورد بین المللی را به جامعه ورزش موتورسواران حرفه ای کشور تبریک گفت.

   قربانی در رابطه با هدف از انجام این رکورد جدیدش گفت: همیشه دوست داشتم کارهایی ویژه و خاص انجام دهم. پیش از این با استفاده از تجربیات پدرم که از کودکی مربی من بوده است، صعود به دماوند را امتحان کردم، کاری که پدرم چندین بار سعی به انجام آن داشت . اما این پله نوردی تجربه جدیدی برای من بود که هیچ تصوری از انجام ان نداشتم. ابتدا صعود تا پله اخر برایم مهم بود و بعد ثبت رکورد.

   این ورزشکار در رابطه با رکوردهای مشابه در سطح جهان نیز افزود: من هرچه تحقیق کردم چیزی در این رابطه پیدا نکردم, فقط شنیده‌ام که شخصی قبلاً پله‌های برج ایفل را با موتور طی کرده است اما همانطور که می‌دانید برج ایفل ارتفاع و تعداد پله خیلی کمتری نسبت به برج میلاد دارد. البته این رکورد جایی ثبت نشده است .

   وی ابراز امیدواری کرد این رکورد در سطح جهانی هم ثبت شود.

   داریوش قربانی 12 ساله بود که به طور رسمی وارد مسابقات شد و هم اکنون بهترین رکوردش هشت سال قهرمانی مداوم است. وی دارنده مدال قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در بول سی تو اسکای sea to sky است.
   مقام اول مسابقات قهرمانی موتور تریال فیونان ٢٠١٦، مقام اول مسابقات قهرمانی موتور اندرو بلغارستان ٢٠١٦، مقام اول مسابقات سیکس دیز ٢٠١٦ قهرمانی شرق اروپا ،مدال طلای مسابقات قهرمانی ترکیه آلانیا ٢٠١٥، مقام اول مسابقات قهرمانی یونان اتن ٢٠١٧، مقام اول مسابقات موتور تریال کانادا بریتیش کلمبیا ٢٠١٧، مقام دوم مسابقات قهرمانی ایندرو ٢٠١٨ کانادا ونکوور را در کارنامه خود دارد.

   برای مشاهده ویدئو کلیک نمایید

   اخبار مرتبط: دنیای خودرو / خبرگزاری برنا


   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: