X
   
 
  • مدیرعامل گروه صنعتی بارز:

   دیدگاه مدیران باید نوآورانه و توسعه محور باشد

   مدیرعامل گروه صنعتی بارز در نشستی ضمن تشریح همکاری های دوجانبه این گروه صنعتی با دانشگاه در بخش تحقیق و توسعه گفت، گروه صنعتی بارز همکاری نزدیکی با اساتید دانشگاه دارد و ما حصل این همکاری ها منجر به ایجاد یکی از بروزترین و پیشرفته ترین شرکت ها در زمینه تولید تایر در منطقه شده است.

   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز، پرویز اخوان گفت، گروه صنعتی بارز همکاری نزدیکی با اساتید دانشگاه دارد و ما حصل این همکاری ها منجر به ایجاد یکی از بروزترین و پیشرفته ترین شرکت ها در زمینه تولید تایر در منطقه شده است.
   دکتر اخوان در ادامه افزود، نگاه ویژه ای به آینده در این گروه وجود دارد و به موفقیت های بدست آمده بسنده نشده است. این نگاه منجر به ایجاد گروه نوآوری گردید و این اتفاق برای اولین بار است که به صورت رسمی با بهره مندی از جوانترین و باسوادترین فارغ التحصیلان دانشگاه های تراز اول کشور روی داده است.
   وی ضمن تاکید بر اینکه در حال حاضر ٤ محصول جدید در این گروه صنعتی طراحی شده است؛ افزود، طراحی و مواد بکار رفته در محصولات جدید، کاملا بروز شده که پیش از این نمونه هایی از آن در شرکت هایی همچون بریجستون و میشلن دیده می شد.
   مدیرعامل گروه صنعتی بارز در ادامه ضمن تاکید بر هدف گروه صنعتی بارز از تاسیس مرکز نوآوری در از بین بردن فاصله میان صنعت و دانشگاه افزود: جذب سایر دانشجویان و نخبگان کشور که دارای ایده های نو هستند، در دستور کار این مرکز قرار دارد.
   وی همچنین افزود: کشورهای پیشرو در این صنعت سرمایه گذاری گسترده ای داشته اند و تا زمانی که به این درجه از رشد و بلوغ نرسیم حرفی برای گفتن در مجامع بین المللی نخواهیم داشت.
   اخوان ضمن تشریح و پاسخ به این سوال که چرا بنگاه های صنعتی، تشکل ها و اتاق بازرگانی و ... در ایران در تامین شرکت های دانش بنیان و یا مراکز تحقیقاتی مشارکت نمی کنند، گفت: جواب این سوال به دیدگاه مدیران واحدها و مراکز بر می گردد و اگر دیدگاه مدیران در مراکز دیدگاه نوآورانه و توسعه ای باشد در این راستا می توانند قدم بردارند. نوآوری ریشه در فرهنگ ما دارد همانند نوروز به معنای نو شدن است و ما باید از همه لحاظ همچون دیدگاه استراتژی تفکر و ایده در حال نو شدن باشیم.
   وی ادامه داد: دانشگاه امیرکبیر در عمل ثابت کرده که در حوزه نوآوری پیشتاز است. به طور مثال در تولید تایر که ١٥٠ ماده اولیه در آن وجود دارد، ٤٠ درصد آن وارداتی است و همین شرکت های دانش بنیان در ایران بودند که از ١٧ قلم مواد اولیه که در داخل تولید آن وجود نداشت ٦ قلم آن را به کمک اساتید و دانشجویان خبره ایران داخلی سازی کردند.   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: