X
   
 
  • شروع به کار مرکز نوآوری در بارز

   نشست هم اندیشی فی مابین گروه صنعتی بارز و دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران در محل دانشکده مهندسی مکانیک در روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه برگزار شد.

   دکتر پرویز اخوان در نشست هم اندیشی فی مابین گروه صنعتی بارز و دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران در محل دانشکده مهندسی مکانیک با حضور دکتر سلطانی ریاست دانشکده فنی مهندسی، دکتر حنفی زاده معاون پژوهشی دانشگاه و دکتر ابری نیا ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، به همراه نمایندگانی از ادارات فروش، آینده پژوهی، منابع انسانی و مالی که صبح روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه برگزار شد گفت: با توجه به اهمیت تغییر نسل دانشگاه ها به دانشگاه های نسل سوم به نام دانشگاه های کار آفرین و ایجاد شغل های نو به جای شغل های سنتی، ایجاد مرکز نوآوری بارز در دانشگاه تهران به نام بارز را نوید داد و بر لزوم نوآوری در این گروه صنعتی و استفاده از نخبه های جوان برای رشد و ترقی و رسیدن به رقبا خارجی تاکید کرد، تا بارز بتواند به عنوان بزرگترین تولید کننده داخلی تایر یافته های جدید را به این بخش از صنعت کشور انتقال دهد.
   دکتر اخوان با قاطعیت از اجرای این سیاست در بارز یاد کرد و خاطر نشان کرد هر چند اجرا، بسیار سخت تَر از صحبت کردن است ولی ما مصمم هستیم تا نوآور باشیم و برای این کار از افراد متخصص و اجرایی که صاحب نظر باشند استفاده خواهیم کرد.
   مدیر عامل گروه صنعتی بارز گفت ما باید در اوج باشیم و در اوج بمانیم، با تغییر خودرو که هر روز ما شاهد محصولات جدید در بازار هستیم، تایر هم باید در همین راستا خود را با تغییرات سازگار کند و ما باید نسل جدید تایر را وارد بازار کنیم که اگر با این تغییرات حرکت نکنیم و شتاب نگیریم قطعا از صنعت عقب خواهیم افتاد.
   ما در بارز فضا و شرایط را از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای افراد نوآور و نخبه فراهم میکنیم.
   تولیدات آینده ما، نسل جدید تایرهای هوشمند خواهد بود که نتیجه نوآوری در گروه است.
   دکتر اخوان: نگاه نوآورانه را به ده سال آینده و حتی بیشتر معطوف کرد و اشاره کرد نوآوری با حل مشکل کاملا متفاوت است و با توجه به تهدید های بالقوه در صنعت تایر جهان، موضع واکنشی گروه صنعتی بارز را به فعال و حتی فراتر از آن به موضع پیشرو همانند شرکت میشلند فرانسه در سطح دنیا تبدیل می کند.
   در این جلسه دکتر شروین احمدی نماینده پژوهشگاه پلیمر هم گفت: مزیت ما این است که آزادی انتقال و فراگیری دانش داریم و تحت لیسانس جای خاصی تولید و فعالیت نمیکنیم و از آزادی حق انتخاب برخوردار هستیم.
   برای شروع کمیته نوآوری در بارز ایجاد می کنیم و مرکز نوآوری دانشگاه هم به لحاظ زمان و هم به لحاظ دانش می تواند این فرایند رو تسهیل کند و باید توجه داشت که در حال حاضر شرکت های اسپین_آف (شرکت های زایشی) خیلی خوب در دنیا رشد میکنند.
   در این جلسه هر یک از حاضرین نظر و ایده خود را مطرح کردند که در انتها دکتر سلطانی، رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران؛ که نزدیک دو دهه تحصیل و تجربه در خارج از کشور را دارا است به پیشرو بودن گروه صنعتی بارز اشاره کرد و این نوع نگاه مدیرعامل جوان گروه صنعتی بارز را ستود و ضمن إبراز خرسندی، به جایگاه دانشگاه تهران در آخرین رده بندی در جهان که در جایگاه نهم قرار دارد اشاره کرد و خاطر نشان کرد ما پتانسیل بسیار بالایی در دانشگاه داریم که یک فرصت طلائی برای صنعت محسوب می شود و یادآوری کرد گاهی دانشجویان مقطع کارشناسی ایده هایی میدهند که حتی در مقاطع دکتری هم نیست.   دکتر ابری نیا، رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه تهران؛ نیز إذعان داشت ما به دنبال ایجاد فرصت برای دانشجو ها هستیم که بدون ادامه تحصیل در مقاطع بالا تَر بتوانند خلاقیت و نوآوری خود رو به عرصه ظهور برسونن و این دلیل ایجاد مرکز نوآوری در دانشکده است.
   در انتها معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر حنفی زاده؛ نیز در سخنانی به بازدید اخیر از «سیلیکون ولی» در آمریکا و نحوه چابک سازی و تسریع در امور مربوط به تحقیق و توسعه را با ایجاد نوآوری بیان کرد و اشاره کرد جایگاه نوآوری فراتر از تحقیق و توسعه بوده و خروجی این مرکز ورودی تحقیق و توسعه می باشد همه شرکت های بزرگ و سود ده در دنیا از ایده های دانشجویانی بدون سرمایه بوجود آمده که سرمایه گذاران از اونها حمایت کردند.
   امروزه شرکت های بزرگ به دلیل نداشتن زمان بجای واحد R&D از نیروهای مستعد دانشجویی استفاده می کنند تا بتوانند ادامه حیات بدهند و به روز باشند.
   ما در مرکز رشد دانشگاه به دانشجویانی که ایده داشته باشند آموزش کسب و کار میدهیم و سرمایه گذاران رو جذب می کنیم تا از تیم ها حمایت کنن و در نتیجه شرکت های جدید با سهام داری دانشجویان ایجاد شود مرکز رشد ما ٣٥٠٠ متر مربع زیر بنا دارد و کاملا یونیک هست و در این بخش از سایر رشته های دانشگاه تهران علاوه بر مکانیک نیز استفاده می شود.
   در این دیدار اشاره شد از طریق استارت آپ ها بتوان شرکت هایی را دایر کرد که خروجی محصول آن بازار مورد نظر را پیدا کند و بدین ترتیب زنجیره ارزش را تکمیل کند.
   درپایان دکتر اخوان مدیرعامل گروه صنعتی بارز ضمن تشکر از حاضرین در جلسه إظهار خرسندی کرد که این تعامل با دانشگاه و پژوهشگاه پلیمر آغاز فصلی نوآورانه در بارز خواهد بود.   اخبار مرتبط:

   پایگاه خبری گسترش، عصر اقتصاد، شفاف

   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: