X
   
 
  • تایرها با شاخص سرعت بالا در بازار فروش آمریکا موفق شده اند

   یافته های اخیر موسسه GFK نشان می دهد مصرف کنندگان آمریکایی تمایل بسیار بالایی به استفاده از تایرهای با شاخص سرعت بالا پیدا کرده اند.

   GFK می گوید: در خودروهای سواری،SUVها و بخش کامیون های سبک، مصرف کنندگان علاقه ی زیادی به تایرهایی دارند که شاخص سرعت آن ها عددی است که بیشتر رانندگان هرگز به آن نخواهند رسید. (سرعت های بالای 270 کیلومتر در ساعت)
   در تایرهای سواری که 55 درصد فروش بازار جایگزین در آمریکا را تشکیل می دهند، خریداران از تایرهای با شاخص سرعت T ( بالای 190 کیلومتر در ساعت) به تایرهای با شاخص سرعت V (با 240 کیلومتر در ساعت) و تایر های با شاخص H (با 210 کیلومتر در ساعت) گرایش شدیدی پیدا کرده اند.
   GFK اعلام کرد که در سال های 2016 و 2017، تایرهای با شاخص سرعت H، میزان 32 درصد بازار تایر را در اختیار داشته اند، و این در حالی است که تایرهای با شاخص V با 1 درصد رشد به سهم 20 درصد بازار طی آن دو سال رسیده اند و همچنین تایرهای شاخص T با 2 درصد رشد، صاحب سهم 31 درصدی بازار شده اند.
   تایرهای SUV با در دست داشتن 30 درصد از بازار تایر های جایگزین، با حرکت مصرف کنندگان از تایرهای شاخص S با سرعت 180 کیلومتر بر ساعت، به سمت تایرهای با شاخص H با سرعت 210 کیلومتر بر ساعت، تفاوت و تغییر مشابهی را در بازار تجربه کردند. GFK می گوید: از بین 4 تایرساز برتر، 3 تایرساز در فروش تایرهای H-rated SKUs رشد داشته اند.
   بر اساس اطلاعات موجود که از مراکز خرده فروشی گرد آوری شده است، در بازار تایر کامیون های سبک، تایرهای با شاخص سرعت R (با 170 کیلومتر بر ساعت) در سال 2017، بیش از نیمی از بازار را در دست داشتند، اما به تدریج و در طی این سال، فروش آن ها از 52 درصد به 50.8 درصد کاهش یافت.
   طبق گفته ی سخنگوی GFK، در مورد تایرهای کامیون های سبک، بیشترین میزان تغییر، در بین تایرهای با شاخص سرعت S (با 180 کیلومتر بر ساعت) بوده است و این رده محصولات تنها با 28.4 درصد سهم بازار، همچنان فاصله بسیار زیادی تا رسیدن به سهم بازار تایرهای با شاخص R دارند.
   طبق گفته ی سخنگوی GFK، قیمت، تاثیر چندانی روی این تغییر گرایش به تایرهای با شاخص سرعت بالا ندارد. با وجود افزایش قیمت 2.6 درصد تایر های سواری با شاخص H از سال 2016 تا 2017، این تایرها با میانگین قیمت 116.72 دلار برای هر تایر، هم چنان ارزان ترین تایرهای این طبقه بندی هستند.
   او در ادامه گفت: تایر های با شاخص V اندکی کاهش قیمت داشته اند که تلویحا بیانگر این مساله است که فروشندگان قصد دارند ارزش بیشتری برای آن ها در نظر بگیرند. بر اساس پژوهش های GFK، تایرهای V از سال 2016 تا 2017 در قیمت میانگین، 0.5 کاهش داشته اند و قیمت هر تایر حدود 133.68 دلار بوده است.
   طبق گفته ی نیل پورتنوی، مدیر برنامه ریزی فروش تایر در GFK، حرکت به سمت تایر با شاخص سرعت بالا نشان می دهد که مصرف کنندگان این نکته را فهمیده اند که هرچه شاخص سرعت بالاتر باشد، تایر بهتر است.
   آقای پورتنوی می گوید: "در بسیاری موارد، شاخص های سرعت نماینده ی کیفیت تایر هستند که همین امر باعث شده در بازار تایر امروز، مشتریان این نوع تایرها را ترجیح دهند. ما بر این باوریم که پیشرفت های تکنولوژی تایر، شرایط رانندگی نرم تر با سرعت بالاتر را فراهم نموده است و در نتیجه تایرهای با شاخص سرعت بالا برای ماشین های خانوادگی یا دارندگان خودروهای سواری جذابیت بالایی ایجاد کرده اند."


   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: