X
   
 
  • ۱۰ نماینده فروش خاطی از «بارز» کارت‌ زرد گرفتند

   خط‌ قرمزهای «گروه صنعتی بارز» برای نمایندگان فروش

   مدیرکل فروش گروه صنعتی بارز، «توزیع سهمیه هر استان در سایر استان‌ها» و ‌«تخلف از قیمت‌های سازمان حمایت» را خطوط قرمز بزرگ‌ترین تایرساز کشور دانست و بر برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.

   به گزارش «اخبار خودرو»، علیرضا یحیی‌ زاده با تاکید بر لزوم رعایت قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان توسط عوامل فروش،‌ رعایت این موارد را شرط تداوم همکاری با شبکه نمایندگی دانست و گفت: گروه صنعتی بارز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کشور در هفت‌ماهه سال جاری توانسته است با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۲ کارخانه کرمان و کردستان با تولید چهار میلیون حلقه رادیال سواری رکـــورد جدیدی را به‌نام خود ثبت کند که نسبت‌به مدت مشابه سال قبل ۱۸‌درصد رشد را نشان می‌دهد.

   وی افزود: از این تعداد، بالغ‌بر ۲‌میلیون حلقه، تایر خودروهای پراید و تیبا در سایزهای (۱۶۵/۶۵R۱۳,۱۷۵/۶۰R۱۳،(۱۷۵/۷۰R۱۳ هستند.

   از مجموع ۴ میلیون حلقه، یک میلیون حلقه تایر بین خودروسازان سواری در کشور و بالغ‌بر نیم‌میلیون حلقه تایر به صورت مستقیم از طریق شرکت‌ها و دوایر دولتی بین اتحادیه‌های کارگری، فرهنگیان، کارمندان دولت، تاکسیرانی، سازمان اتکا و فروشگاه‌های نیروهای نظامی توزیع و مابقی به تعداد ۲ و نیم میلیون حلقه تایر رادیال سواری بین ۳۹۲ نماینده فروش گروه صنعتی بارز در سراسر کشور توزیع شد.

   مدیرکل فروش شرکت گروه صنعتی بارز تصریح کرد: تخصیص سهمیه به هر نماینده فروش با در نظر گرفتن جمعیـت و تعداد خـودروهای درحال تردد در آن شهر انجام شده است، همچنین نماینده اجازه جابه‌جایی تایر از شهری‌به‌شهر دیگر را ندارد. البته نمایندگان بارز فهرست توزیع تایرهای سواری خود را با ذکر مشخصات تحویل‌گیرنده در پایان هر ماه در اختیار این گروه صنعتی قرار می‌دهند و ارسال تایر ماه بعد به نماینده، منوط به دریافت آمار توزیع ماه قبل است.

   یحیی‌زاده ادامه داد: تا امروز ۱۰ نماینده گروه صنعتی بارز به‌دلیل عدم انطباق با ضوابط شرکت اخطار دریافت کرده‌اند و سهمیه آنان به مدت سه ماه محدود شده است.

   وی با بیان اینکه گروه صنعتی بارز موارد یادشده را به‌منظور پایش و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان انجام داده است، افزود: باتوجه به اینکه کانال‌های توزیع به شبکه نمایندگان منحصر نمی‌شوند و حداقل ۱۱هزار واحد فعال عرضه تایر در سطح کشور وجود دارد، به منظور کنترل قیمت، مصرف‌کنندگان باید با مراجعه به سامانه ثبت قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت موسوم به سامانه «۱۲۴» از نرخ مصوب مصرف‌کننده اطلاع یابند.

   مدیرکل فروش شرکت گروه صنعتی بارز تصریح کرد: امیدواریم با کنترل شبکه نمایندگی و همچنین دستگاه‌های نظارتی (شامل سازمان تعزیرات وصنف تایرفروشان) بر سایر حلقه‌های موثر در نظام توزیع با موارد تخلف احتمالی در سطح بازار برخورد قانونی لازم انجام شود.   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: