X
   
 
  • محمد همرنگ مدیر اداره برندینگ و توسعه محصول

   یکه تازی بارز در نوزدهمین نمایشگاه خودرو و قطعات مشهـد

   نوزدهمین نمایشگاه خودرو و قطعات مشهد دوازدهم تا پانزدهم شهریورماه در حالی برگزار شد که خودروسازان غایب بودند.

   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز به نقل از ماهنامه داخلی گروه، نوزدهمین نمایشگاه خودرو و قطعات مشهد دوازدهم تا پانزدهم شهریورماه در حالی برگزار شد که خودروسازان غایب بودند. هر چند خالی بودن سالن خودروسازان کمی دلسردکننده بود، اما بارز توانست با حضور پررنگ خود این حجم از سکوت را در غرفه ها بشکند و پیام آور نشاط و امید در شرایط سخت و پر چالش این روزهای صنعت کشور باشد.

   بارز در حالی پای به میدان نمایشگاه نهاد که رقبای داخلی و خارجی مجالی برای حضور نداشتند و درگیر مسائل و مشکلات خود از جمله تامین مواد اولیه و ... بودند ، حضور یکه و تنهای بارز در این نمایشگاه، این پیام را تداعی کرد بارز علاوه بر عبور از موانع موجود، در حال رونمایی از محصولات جدید خود است و با نگاهی پر امید به آینده، نوآوری را در ارکان سازمان خود ایجاد کرده است.

   بدیهی است توجه 46 نماینده فروش و خدمات پس از فروش در سطح استان خراسان به این پیام جلب شد و ارزش تکیه کردن بر برند بارز برای آنها به خوبی در شرایط فعلی و حساس کشور احساس شد. آنان به این باور رسیدند بی دلیل نیست 17 سال رتبه یک تولید در کشور به بارز، رهبر صنعت تایر کشور تعلق دارد.

   طراحی غرفه گروه صنعتی بارز که رتبه یک حوزه اطلاع رسانی و تخصصی را از نمایشگاه خودرو و قطعات مشهد دریافت کرد از دو ماه قبل از برگزاری آغاز شده بود؛ سیاست کلی طراحی بر مبنای حضور شرکت های تابعه و جانمایی بخش های مختلف متناسب با بازدیدکنندگان بود و با اجاره غرفه نزدیک به درب های ورودی امکان بازدید از دو ضلع شمالی و جنوبی فراهم شد از طرفی برای ایجاد تنوع و اهداف از پیش تعیین شده از مدل دایره ای برای طراحی غرفه استفاده کردیم و پس از 3 هفته جلسات پی در پی با پیمانکار غرفه سازی، طرح برای اجرا نهایی شد. شرکت های سامان بارز ، لاستیک سیرجان و بارز ترابر در جانمایی متناسب غرفه لحاظ شدند و برای حضور ادارات فروش به نمایندگان، شرکت ها و سازمان ها، خودروسازان و در نهایت نوآوری برنامه ریزی لازم صورت گرفت. در ضلع جنوب غرفه با حضور شرکت سامان بارز امکان فروش اینترنتی محقق شد و در این نمایشگاه به نیاز خرید 300 مصرف کننده با قیمت مصوب دولتی از طریق درگاه اینترنتی پاسخ داده شد برندهای روکش تایر هافمن و سیرجان نیز محصولات خود را در همین ضلع جنوبی در معرض دید مصرف کنندگان قرار دادند.

   ضلع غربی به کانتر اصلی بارز و مدیر غرفه اختصاص داده شد و در ضلع شمالی علاوه بر تلویزیون شهری و نمایش محتوا و تیزرهای جدید بارز ؛ کانتر مرکز نوآوری را قرار دادیم. از آنجایی که ضلع شمالی روبروی شرکت هایی مانند ساپکو و ایران خودرو بود، قرار دادن نوآوری در ضلع شمالی و راس غرفه، نشانگر پیشتازی بارز در نوآوری صنعت تایر کشور بود.

   همچنین در قسمت VIP ، اینفوگرافی برند بارز به صورت لارج فرمت چاپ و نصب شد که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت و برجستگی های برند به خوبی در معرض دید قرار گرفت.

   در اینستاگرام نیز حاصل سه روز تلاش برای ساخت این غرفه در یک کلیپ یک دقیقه قرار داده شد، تا دنبال کنندگان از مراحل ساخت این غرفه آگاهی یابند که دو هزار و 500 نفر در همان روزهای نخست از آن بازدید کردند.

   در خصوص رونمایی از محصولات جدید هم برنامه ویژه ای تعریف شد، ما در روز اول تایرها را در مرکز غرفه و کانون توجه جهت ایجاد سوال در ذهن مخاطبین به صورت پوشیده قرار دادیم و در روز دوم مراسم رونمایی با شیوه ای خاص برگزار شد و به مدت دو روز به صورت کاملا تخصصی توسط پروموتر مربوطه معرفی شد.

   در روز رونمایی نمایندگان استان خراسان؛ مدیران شرکت ها و سازمان ها؛ بازدیدکنندگان عادی و سایر غرفه داران در محل غرفه حاضر شدند. صحبت های مجری با سه بخش متفاوت نگارش شده و محور اصلی آن ایجاد انگیزه، نمایش قدرت حل مسئله و مواجهه برند با چالش ها و تحریم ها در شرایط پیش رو در نظر گرفته شد، پیام اصلی این بود که بارز با حسن تدبیر و مدیریت در جایگاه رهبری صنعت تایر کشور قرار گرفته است.

   برنامه ویژه دیگری از جمله مسابقه اینستاگرامی برای هر چه نزدیک تر شدن با مخاطبین نیز برگزار شد که این اقدامات در راستای تغییر پرسونای برند و استراتژی کلان بازاریابی و تبلیغات به عنوان فعالیت های جانبی دیده شد.

   بارز تا پایان سال 98 در نمایشگاه قطعات مشهد و نمایشگاه زنجیره تامین لاستیک به ترتیب در آبان و دی ماه شرکت خواهد کرد که امیدواریم حضور پررنگ ما در مشهد در این دو نمایشگاه نیز تکرار شود.


   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: