X
   
 
  • با فروشندگان بارز

   بارز رقیب تایرهای خارجی است

   بارز تایر بسیار خوبی است ولی بعضی از مصرف کنندگان شیوه‌های نگهداری از آن را نمی‌دانند. همان‌طور که کفش و لباس نگهداری می‌خواهد تایر هم شیوه‌های نگهداری خاص خود را دارد.


   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز به نقل از ماهنامه داخلی گروه، بچه شرق تهران است، با روی گشاده از ما استقبال می‌کند. می‌گوید بارز تایر بسیار خوبی است ولی بعضی از مصرف کنندگان شیوه‌های نگهداری از آن را نمی‌دانند. همان‌طور که کفش و لباس نگهداری می‌خواهد تایر هم شیوه‌های نگهداری خاص خود را دارد. می‌گوید کیفیت بسیار خوب بارز، خودش تبلیغ بسیار خوبی است مصرف‌کننده‌ها این تایر را به یکدیگر توصیه می‌کنند. خودش از بارز استفاده می‌کند و از کیفیت خوب آن رضایت دارد. کامران پوریزدان، نماینده خدمات پس از فروش بارز هم شیوه خود را در مواجهه با خبرنگاران دارد و کوتاه و تلگرافی به سئوالات ما پاسخ می‌دهد:


   از چه سالی به صنف تایر وارد شدید؟
   از سال ۱۳۷۴ وارد صنف تایر شدم.


   از چه سالی با بارز آشنا شدید همکاری خود را با بارز آغاز کردید؟
   از سال ۱۳۷۹ زیر مجموعه سامان بارز شدم و از سال ۱۳۸۷ وارد مجموعه بارز شدم.


   چطور با مجموعه بارز آشنا و وارد این مجموعه شدید؟
   من اول با سامان بارز کار می‌کردم. بحث خدمات مشتریان که بوجود آمد فروشگاه من به عنوان مرکز خدمات پس از فروش شرق تهران اعلام شد و به این ترتیب ارتباط من با مجموعه بارز شروع شد.


   قبل از بارز با چه شرکت‌هایی کار می کردید؟
   پیش از بارز با هیچ شرکتی کار نکرده‌ام. در واقع بارز تنها شرکتی است که در این صنف من با آن کار کرده‌ام و ترجیح من این است که فقط با بارز کار کنم.


   استقبال مردم از بارز چگونه است؟
   مردم استقبال خوبی از بارز دارند. بارز برند جا افتاده‌ای در ایران است. در واقع یک برند پیشتاز و مطرح است و مردم از آن استقبال می‌کنند. حدود هشتاد درصد از مشتریان تایر در کشور به دنبال بارز هستند و اکثر این مشتریان برند دیگری را جاگزین بارز نمی‌کنند.


   کیفیت بارز نسبت به برندهای خارجی چگونه است؟
   تایر خارجی مقوله خودش را دارد ولی تایر بارز خوب تعریف شد و عملکرد خوبی داشت و در نهایت برای مشتری خوب جا افتاد و اذهان عمومی این تایر را پذیرفته است. بارز رقیب خوبی برای تایرهای خارجی است. تایری که ۷۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر زیر ماشین کار می‌کند، تایر خوبی است.


   تبلیغات بارز را چطور می بینید؟
   بارز تبلیغات بسیار خوب، قوی و گسترده‌ای دارد. من پیشنهاد جدیدی نمی‌توانم برای تبلیغات اضافه کنم. همه کارهای لازم را خود شما انجام می‌دهید. از این لحظ که کیفیت بارز هم فوق العاده و بسیار قابل قبول برای مشتری نهایی یعنی همان مصرف‌کننده است، این خودش بهترین تبلیغ است. وقتی بارز کیفیت مطلوب را دارد مشتری‌ها این برند را به یکدیگر توصیه می‌کنند.
   با توجه به اینکه من خدمات پس از فروش ارائه می‌کنم، ممکن است گاهی مشتری اعتراضی داشته باشد ولی بازهم بارز را برای دفعات بعدی انتخاب می‌کند و به سراغ برند دیگری نمی روند.


   اعتراض مشتریان به چه چیزی است؟
   مصرف‌کننده نهایی باید آگاهی لازم را از تایر و رسیدگی به آن داشته باشد. تایر هم رسیدگی می خواهد. وقتی مصرف‌کننده آگاهی لازم را از شیوه نگهداری تایر ندارد ممکن است اعتراضی داشته باشد. بعضی مصرف‌کنندگان هستند که متوجه توضیحات ما نمی‌شوند. تایر هم شیوه‌های نگهداری خود را دارد. من تنها می توانم به آنها بگویم که این اشکالی که پیش آمده است ایراد تولید نیست. ولی همان فرد هم می‌آید دوباره تایر بارز را برای دفعات بعد تهیه می‌کند.عمده مشکل ما عدم آشنایی با مصرف و نگهداری تایر است.


   پیشنهاد یا انتقادی از مجموعه بارز دارید؟
   عوامل و دست‌اندرکاران بارز انسان‌های خوب و مثبتی هستند. دکتر اخوان تیم بسیار خوبی را برای مجموعه بارز چیده است و جای هیچ انتقادی وجود ندارد.


   خود شما از چه تایری استفاده می کنید؟
   من همیشه از بارز استفاده کرده‌ام.


   چرا از بارز استفاده می‌کنید؟
   برای اینکه به بارز اعتماد دارم. تایرهای من بعد از سال‌ها صاف شده است ولی همچنان کار می کند و کارایی لازم را دارد. دوستان می‌گویند چرا عوض نمی‌کنی، جواب می‌دهم که وقتی هنوز کار می‌کند و کارایی خود را دارد چرا عوض کنم. تایرهای اتومبیل من تا الان ۷۷ هزار کیلومتر کار کرده است و فکر می‌کنم ۷ تا ۸ هزار کیلومتر دیگر کار کند.


   اگر وارد صنف تایر نمی‌شدید به چه صنفی علاقه داشتید؟
   من به این صنف علاقه دارم و ترجیح می‌دهم که همیشه در این صنف باشم. شاید اگر وارد این صنف نمی‌شدم صنف طلا فروشی را انتخاب می‌کردم.


   ارتباط شما با سایر نمایندگی‌ها و مراکز خدمات پس از فروش چطور است؟
   من ارتباط بسیار خوبی با سایر نمایندگی‌ها دارم. با همه ارتباط دوستانه دارم. ما رقیب نیستیم، رفیق و همکارهستیم.


   آیا با شهرستان ها هم کار کرده‌اید؟
   خیلی کم با شهرستان‌ها کار کرده‌ام و ارتباط ما بیشتر در تهران بوده است. البته از من جنس می خواهند ولی از وقتی شرایط اقتصادی کمی نامطلوب شده است نتوانسته‌ایم به غیر از تهران با شهر دیگری کار کنیم. از برج ۶ سال گذشته عملا من نتوانسته‌ایم با شهرهای دیگر کار کنیم. ولی قبلا مشتری‌هایی از شمال کشور، تبریز، کرمان و قزوین داشتیم. مقدار جنس من محدود است و بیشتر برای مصرف تهران جواب می‌دهد.

   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: