X
   
 
  • 8 عادت کارمندان خوب را بشناسید

   در حالی که مهارت‌های فنی و دیگر مهارت‌های تعریف‌شده‌ای که در شرح وظایف شغلی آمده است، نقش مهمی را در تصمیم‌گیری درباره یک کارمند خوب بازی می‌کنند، مهارت‌های فردی و انسانی دیگری نیز هستند که در بلندمدت کیفیت کارمندان خوب را مشخص می‌کنند.


   به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز به نقل از ماهنامه داخلی گروه، در حالی که مهارت‌های فنی و دیگر مهارت‌های تعریف‌شده‌ای که در شرح وظایف شغلی آمده است، نقش مهمی را در تصمیم‌گیری درباره یک کارمند خوب بازی می‌کنند، مهارت‌های فردی و انسانی دیگری نیز هستند که در بلندمدت کیفیت کارمندان خوب را مشخص می‌کنند. بنابراین در زمان استخدام، علاوه بر مهارت‌ها و توانمندی‌های شغلی افراد، باید ویژگی‌های کارمندان خوب را در نظر بگیریم. در ادامه 8 عادت و ویژگی که بیشتر کارمندان خوب از آن بهره‌مند هستند را با هم بررسی خواهیم کرد:

   کارمندان خوب، شنوندگان خوبی هستند

   از ویژگی کارمندان خوب می‌توان به قدرت شنیدن و انعکاس سخنان اشاره کرد. این افراد چیزی که شنیده‌اند را به دقت به گوینده منعکس کرده و راجع به نظر و حس گوینده از او سوال می‌کنند. این نوع ارتباط به رشد و پیشرفت سازمان کمک شایانی خواهد کرد.


   افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند

   در حالی که اعتقاد بر این است که هنوز هم IQ نقش اصلی را در موفقیت شغلی ایفا می‌کند، اما باید گفت وقتی قصد دارید که نقش خود را در محیط کار محوری کنید؛ برای مثال چند پروژه را به‌طور همزمان مدیریت کنید، ترفیع شغلی بگیرید، همکاران را رهبری و مدیریت کنید و یا استراتژی سازمان را بازنگری کنید، IQ دیگر حرفی برای گفتن نداشته و این هوش هیجانی شماست که تعیین‌کننده خواهد بود.

   آزمون‌های مختلفی برای اطلاع از هوش هیجانی وجود دارد. به‌راحتی می‌توانید آزمون‌های هوش هیجانی را در اینترنت پیدا کرده و از آن میزان هوش هیجانی خود را مطلع شوید. بالا بودن هوش هیجانی، از ویژگی‌های کارمندان خوب است.   افرادی که صبور هستند

   افرادی که صبور هستند، توانایی و ظرفیت تحمل موقعیت‌های سخت را دارند. این افراد می‌توانند مسائل را با دید باز ببینند. افراد صبور با وجود مخالفت، بدون هیچ‌گونه قضاوت به حرف‌های شما گوش می‌دهند و واکنش سریع و ناپخته به موضوعی نشان نمی‌دهند.   کارمندانی که احساسات خود را کنترل می‌کنند

   یکی دیگر از ویژگیهای کارمندان خوب، توانایی تفکیک احساسات و واقعیت است. کارمندان خوب احساسات را کنار گذاشته و تنها واقعیات یک موضوع را منعکس میکنند. این کارمندان همیشه احساسیترین لحظات را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و راهحلهای ارائه شده توسط همکاران خود را با آغوش باز میپذیرند.


   افرادی که بر رفتار و گفتار خود تسلط کامل دارند

   کنترل بر رفتار یا همان مدیریت بر خود ویژگی شخصیتی است که همه افراد می‌توانند این ویژگی را در خود زنده نگه دارند. یک ویژگی مهم کارمندان خوب، مدیریت احساسات و رفتار است. این کارمندان می‌توانند محیط کار خود را امن و زیبا کنند. در این شرایط کار کردن برای همه افراد زیباتر خواهد شد و بهترین کارمندان تصمیمی برای ترک سازمان نخواهند گرفت.


   افرادی که ایده چندکارگی و چندوظیفگی را رد می کنند

   افراد موفق در مدیریت زمان، دقت بالایی دارند زیرا آن‌ها به طور همزمان خود را درگیر چند کار نمی‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد چندکارگی می‌تواند به مغز آسیب برساند. فردی که بر انجام چند کار مختلف به طور همزمان تمرکز کرده، تمرکز خود را از دست می‌دهد و کیفیت کارش پایین می‌آید.   افرادی که کیفیت کار خود را در سطح بالایی حفظ می‌کنند

   کارمندان خوب به دنبال شرکت‌هایی می‌گردند که به آن‌ها اجازه دهند کار و زندگی خود را با برنامه‌ای یکپارچه برنامه‌ریزی کنند. روسای باهوش هم مجوز انعطاف بیشتر را به این کارمندان داده، زیرا این روسا می‌دانند هرچه انعطاف‌پذیری در برابر این کارمندان بیشتر باشد، کسب‌وکارشان در مسیر درست‌تری قرار خواهد گرفت.


   افرادی که خود را به‌خوبی مدیریت می‌کنند

   مدیریت زمان را فراموش کنید. از ویژگی‌های کارمندان خوب می‌توان به مدیریت بر خود اشاره کرد. مدیریت بر خود یعنی چه؟ یعنی زندگی، کار، اولویت‌ها، اهداف خود را با بالاترین بازده مدیریت کنید. اگر بتوانید خود را به‌خوبی مدیریت کنید، خواهید توانست بازده زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را به طور کلی بالاتر برده، از کار خود بیش از قبل راضی بوده و زندگی خود نیز راضی باشید. هر کارمند خوبی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به درجه مناسبی از مدیریت بر خود برسد و بتواند از زندگی و کار خود بیش از قبل لذت ببرد

   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی: 5/5
   ارزیابی این مورد:
   اظهار نظر
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: